Симпто-термальний метод розпізнавання плідності (СТ-метод) – найбільш сучасний із методів природнього планування сім’ї (Natural family planning, NFP), чия поширена «народна» назва – натуральна контрацепція. Він офіційно рекомендований ВООЗ як дієвий і безпечний спосіб відкласти вагітність, а також достовірно підвищує ймовірність зачаття у пар, які бажають вагітності.

 

Так-так, все правильно: це метод і щоб завагітніти, і щоб не завагітніти – залежно від намірів подружжя. Згідно з симптотермальним методом жінка навчиться самостійно в домашніх умовах за певними тілесними ознаками розпізнавати власні плідні і неплідні дні, і буде знати щодня: можливе зачаття сьогодні чи малоймовірне? Адже ми здатні зачати тільки кілька днів у своєму місячному циклі, інші дні місяця – неплідні. Кожна жінка після нетривалого навчання здатна це виявляти і розрізняти – шляхом нескладного щоденного 5-ти хвилинного самоспостереження за певними сигналами (показниками) свого тіла.

 

Відповідно, маючи статеве співжиття у плідні дні, пара максимально підвищує ймовірність запліднення, тоді як секс у неплідні дні дозволяє повністю відмовитися від використання будь-якої контрацепції на користь природнього відкритого статевого акту і не боятися непланованої вагітності (найдійність 99,6%).

 

До слова, не всі знають, що під час повноцінних статевих контактів, без застосування презервативів чи перерваного статевого акту, зі спермою через піхву в організм жінки поступають (всмоктуються) важливі біологічно активні речовини, які при регулярному надходженні мають благотворну дію для її здоров’я, самопочуття і психіки.

 

Наблизити або безпечно відкласти вагітність

Навчитися визначати дні можливого і неможливого зачаття – найлегше і найшвидше з того, що можна здобути завдяки симпто-термальному методу. Для цього треба свідомо «виділити» 3 місяці свого життя (в ідеалі – поспіль), придбати термометр, добре вивчити за підтримки консультанта правила методу, трішки терпіння і уваги до власного тіла. І – вуаля! Здобуті знання можна використовувати з діаметрально різною метою залежно від планів пари – або щоб завагітніти, або щоб не завагітніти. Водночас зберігаючи здоров’я! Це перший рівень корисних знань, які дає симпто-термальний метод.

 

Симптотермальний метод можуть із успіхом і високою надійністю використовувати жінки будь-якого репродуктивного віку, навіть якщо місячні цикли в них нерегулярні, а здоров’я далеке від ідеального, або ж жінка перебуває у післяпологовому періоді та ще й із грудним вигодовуванням, або уже сягнула віку 40+. Симптотермальний метод є універсальним і підходить абсолютній більшості жінок.

 

Дуже цінним є те, що карти самоспостереження, які веде жінка згідно з симптотермальним методом, дозволяють «побачити» вагітність на дуже ранніх термінах, коли традиційні тести на вагітність можуть бути ще нечутливими. А в процесі підготовки до вагітності зовсім не потрібно точно вираховувати овуляцію, використовувати так званий калькулятор овуляції чи купувати аптечні тести на овуляцію, бо максимально плідні дні, коли ймовірність зачаття найбільша, будуть явно відомі власне завдяки самоспостереженню.

 

Один раз навчившись методу, можна використовувати його протягом усього життя, причому не тільки у питанні наближення чи відкладання вагітності. СТ-метод можуть використовувати і молоді дівчата, і незаміжні жінки, і ті, кому про народження дітей не йдеться.

 

Самодіагностика жіночого здоров’я в домашніх умовах

Другий рівень «корисності» відкриється для тих, хто практикує СТ-метод 4-6 місяців і більше. За цей час жінка навчиться самостійно оцінювати рівень свого здоров’я та якість роботи яйників і репродуктивної системи загалом:

 • Що там із гормональним балансом? У нормі чи похитнувся?
 • Як почуваються яйники? Процвітають чи справляються важко?
 • Пішла на користь тілу дієта або нова програма тренувань?
 • Що покращує, а що підриває моє здоров’я?
 • Як оцінити “щось пішло не так, як завжди” – це фізіологічна норма, вікові зміни чи сигнал, щоб звернутися за медичною допомогою?

 

Карти самоспостереження за місячним циклом є дуже інформативними. У разі регулярного їх ведення будь-яка жінка може самостійно знати про себе саму в режимі онлайн:

 • Зараз триває типовий чи “стресовий” цикл?
 • Факт овуляції або її відсутності (що показує ваш “календар овуляції”?)
 • «Благословенні дні», коли у даному циклі ймовірність зачаття найвища
 • Дні, коли у даному циклі зачаття неможливе
 • Ознаки, що зачаття у даному циклі відбулося (раніше, аніж тести на вагітність!)
 • Відгук організму на лікування або психотерапію (чи є динаміка відновлення жіночого здоров’я, плідності?)

 

Все це можна знати в домашніх умовах, щодня, без жодних аналізів і УЗД. Уважні і спостережливі жінки знатимуть про себе більше, ніж знає про них лікар.

Пізнання своєї сексуальності

Третій рівень корисних знань завдяки симпто-термальному методу – це глибинне знайомство зі своєю сексуальністю. Метод допоможе всесторонньо пізнати свої потреби і прагнення в парі, здобути новий досвід інтимного спілкування, сформувати таку статеву поведінку, яка емоційно зближує подругів, зміцнює стосунки, здоров’я, довіру. І це прекрасно!

 

Розуміння природніх ритмів плідності пари дозволяє формувати усвідомлені статеві взаємовідносини, ба більше – стиль життя, що ґрунтується на свободі та відповідальності і в якому нема місця образам, претензіям, завищеним очікуванням чи поширеним міфам про секс.

 

Натуральна контрацепція: що не так із цим висловом та інша важлива інформація, про яку ви не знали

Під час навчання симптотермальному методу ми торкаємося багатьох тем, важливих для здоров’я. Про деякі з них жінки і не замислюються, про дещо вам ніколи не розповідали ні мама, ні лікар, а деяка інформація направду є новою й у медицині – про все це консультантка навчається в ході власної професійної підготовки і ділиться з Вами.

 

Що знаємо завдяки СТ-методу:

 • як влаштовані жіночі і чоловічі статеві органи та як їх зберегти у нормі до самої старості?
 • чому шийка матки така важлива і така унікальна, що її будову порівнюють із сітківкою ока?
 • що про жінку може розповісти її менструація?
 • як подбати про сексуальне здоров’я і потенцію чоловіка?
 • що таке контрацептивне мислення і чому варто його міняти?
 • чому природні методи планування вагітності не є природною натуральною контрацепцією?
 • чи необхідно точно вирахувати овуляцію, щоб швидко завагітніти?
 • про чимало неприємних побічних ефектів гормональної контрацепції?
 • чому перерваний статевий акт не можна вважати безпечним прийомом?
 • чого позбавляє жінку презерватив?
 • як знизити прояви ПМС (передменструального синдрому) без медикаментів?
 • як «зістрибнути» з гормональної контрацепції без шкоди для здоров’я?
 • як пов’язані між собою стиль життя, жіноче здоров’я і сексуальність у парі?
 • як підвищити рівень здоров’я без таблеток?
 • як відновлюється плідність після пологів і як уникнути ситуації, коли наступна вагітність є бажаною, але ще неочікуваною
 • що потрібно знати і робити, щоб клімакс не став трагедією?
 • і ще багато чого різного, важливого і корисного!

 

Для тих, хто зацікавився симптотермальним методом, тричі на тиждень я проводжу вступні ознайомчі консультації (онлайн, до 30 хвилин, безкоштовно).

 

Запрошую навчатись! Цікаві заняття без медичної сухості гарантую!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *