Симпто-термальний – найбільш сучасний та високонадійний з-поміж природніх методів планування родини.

 

Аби не потрапити в пастку поширених міфів, ось 5 пояснень, що допоможуть правильно зрозуміти суть методу:

1 – Це не “календарик”

Подекуди в літературі, навіть фаховій медичній, можна зустріти інформацію про те, що природнє планування родини ґрунтується на календарному методі, а відтак, має невисоку надійність для відкладання вагітності. Це неправда. Симпто-термальний метод особливий тим, що поєднує в собі три інші природні методи визначення плідності – температурний, календарний і цервікальний (Біллінгса), завдяки чому вирізняється високою точністю та офіційно рекомендований ВООЗ як високонадійний.

2 – Надійність висока. Навіть дуже

Ефективність конкретного методу контрацепції відображає індекс Перля – він показує, скільки жінок із 100 завагітніли протягом 1 року регулярного статевого життя з використанням одного і того ж методу контрацепції. Відповідно, чим менше значення цього показника, тим менша ймовірність незапланованого зачаття. Метод контрацепції вважається надійним, якщо індекс Перля у нього менший одиниці. Значення індекса від 1 до 5 – це середній за надійністю метод, вище 5 – малонадійний.

 

Індекс Перля для симпто-термального методу – 0,4 (!). Інакше кажучи, його надійність у відкладанні вагітності – 99,6%. Це так, як при стерилізації.

 

До слова, індекс Перля для перерваного статевого акту – 30 і вище, для презервативів – від 2 до 10 і вище, залежно від виробника і умов використання.

3 – Нерегулярні цикли? Не перешкода!

Чимало жінок відкидають думки про природні методи розпізнавання плідності, бо мають нерегулярні менструальні цикли, помилково вважаючи, що для успішного використання таких методів необхідне ідеальне жіноче здоров’я. Все навпаки: симпто-термальний метод можна з успіхом використовувати жінкам із нерегулярним менструальним циклом (зокрема, для відкладання вагітності). Навіть більше – метод рекомендований таким жінкам, бо допоможе зрозуміти причини цього стану.

До слова, цикли вважають нерегулярними, якщо тривалість найкоротшого і найдовшого циклів за останній рік відрізняється на 10 днів і більше.

4 – Метод нічого нікому не забороняє

Суть природніх методів розпізнавання плідності – навчити жінку самостійно в домашніх умовах визначати дні можливого і неможливого зачаття, адже не у всі дні місячного циклу жінка фізіологічно плідна. Відтак, щодня (!) вона знатиме, чи може сьогодні завагітніти, чи ні. Цю інформацію пара використовує на власний розсуд: має відкрите (!) співжиття у плідні дні, якщо бажає народити дитину, або ж у неплідні – якщо з зачаттям малюка вирішили почекати. Дехто, маючи ціль відкласти вагітність, вважає, що для співжиття тільки у неплідний період їхній парі «бракуватиме» днів. В нормі, зазвичай, у місячному циклі жінки кількість плідних і неплідних днів приблизно однакова. Мало це чи багато? Судити вам!

5 – “Натуральної” контрацепції не існує

Попри високу надійність для відкладання вагітності, симпто-термальний метод за своєю суттю не є контрацепцією. Неправильно називати його «природньою» або «натуральною» контрацепцією. Контрацепція – це методи або заходи, які протидіють зачаттю під час статевого акту або ж перешкоджають виношуванню дитини. Симпто-термальний метод – це, радше, альтернатива контрацепції, яка ґрунтується на вмінні відрізняти плідні і неплідні дні жінки. Відтак, метод пропонує парі усвідомлену статеву поведінку. На щастя, зрілій сексуальності це під силу. А бонусом будуть глибші стосунки та збережене здоров’я.

 

Попри широку присутність в інтернеті інформації про природні методи розпізнавання плідності, не варто самостійно експериментувати з їх застосуванням. Це так само, як хотіти навчитись водінню авто з відеоуроків – надійно і безпечно не вийде, чи не так? Саме консультант допоможе швидко збагнути правила, розкаже про тонкощі практичного використання методу, попередить про можливі нетипові ситуації, підтримає у разі сумнівів, перевірить засвоєне, відповість на усі питання.

 

А ось 5 практичних порад, як швидко зробити симпто-термальний метод розпізнавання плідності частиною свого життя:

1 – Виділіть три цикли

Свідомо виділіть собі на впровадження методу три місяці (потрібно 3 менструальні цикли, в ідеалі – поспіль). Зазвичай, цього достатньо, щоб зрозуміти правила і побачити, як метод працює на прикладі власного організму.

2 – Налаштуйтесь

Переважно вже в другому циклі можна розпочати застосовувати метод за призначенням, тобто відкладати або наближувати зачаття, залежно від намірів пари. Важливою умовою тут є охайне і точне ведення щоденних записів у карту самоспостереження.
Тому відразу налаштуйтеся на уважний контакт із власним тілом, дійте з любов’ю і цікавістю. Тіло вдячно відповість на вашу увагу, а ви почуватиметесь ціліснішою, здоровішою, веселішою.

3 – Починайте застосовувати

Уникайте вести карти самоспостереження «заднім числом», продовжуючи жити зі звичними вам способами контрацепції. Це не будує довіру до методу і віддаляє вас від відчуття його переваг, серед яких екологічні відкриті статеві стосунки.

4 – Залучайте консультанта

Активно використовуйте можливість методичної підтримки своєї консультантки в часі навчання. За найменших сумнівів надсилайте свої запитання і поточну карту. На щастя, сьогодні така підтримка можлива онлайн.

5 – Дивіться ширше

Не думайте, що якщо про дітонародження вам не йдеться, то симпто-термальний метод вам непотрібний. Визначення днів можливого і неможливого зачаття – це тільки невелика частина його можливостей. Основна ж користь методу – це розуміння жінкою поточного стану свого жіночого здоров’я, якості роботи яйників, впливу на них свого способу життя чи методів оздоровлення (н-д, дієти, спорту тощо), виявлення причин можливих порушень. Такі знання просто необхідні жінці – від юності до менопавзи.

 

Не мрійте, дійте! Я до ваших послуг!

 

Ілюстрація: Сандро Ботічеллі “Народження Венери”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *