Дехто вважає, що симпто-термальний метод розпізнавання плідності використовують тільки тоді, коли пара або планує вагітність, або хоче надійно її відкласти. Дивіться ширше! Визначення плідних і неплідних днів – це тільки невелика частина можливостей СТ-методу.

 

Основна ж його користь – це розуміння жінкою якості роботи своїх яйників, оцінка їхнього «запасу міцності» та стану жіночого здоров’я і гормонального балансу загалом. Такі знання необхідні жінці будь-якого віку, а особливо у період поступового наближення до менопавзи, який може починатися від 35-40 років.

 

Менопавза (менопауза, клімакс, клімактерій) констатується за фактом відсутності менструацій протягом останніх 12-ти місяців. Відтак овуляції (вихід з яйника зрілої яйцеклітини) припиняються, що робить вагітність неможливою. Середній вік менопавзи – 50-52 роки.

 

Чому не варто боятися клімаксу

 

Отож, приблизно 10 років жінка перебуває у пременопавзі (або перименопаузі) – перехідному періоді перед менопавзою. Він характеризується гормональними коливаннями, тому менструальний цикл у пременопавзі стає нерегулярним, може видовжуватися або скорочуватися. Нерідко у цей час трапляються ациклічні маткові кровотечі, які до певної міри є віковою нормою, проте відчутно погіршують якість життя жінки.

 

Користь симпто-термального методу у пременопавзі безцінна. Він допомагає жінці набути впевненості і відновити спокійний емоційний стан, адже дає чітке розуміння того, що зараз відбувається з яйниками, чому саме так виглядає поточний менструальний цикл або ж яка причина кровотечі – вікові, фізіологічні зміни чи небезпечний сигнал на початковій стадії захворювання. Це такий собі GPS-навігатор, який щоденно показує «де я?» та «що зі мною?».

 

Менструації у період пременопаузи нерегулярні, але це зовсім не означає, що жінка в відразу перестає бути плідною (фертильною). Її здатність до запліднення може бути все ще активною, зберігатися ще певний час і не припиняється зненацька. Тому, особливо на початку пременопавзи, доцільно здійснювати (або продовжувати) спостереження за фізіологічними показниками плідності згідно із симпто-термальним методом – аж до настання клімаксу.

 

Вагітність і клімакс: чи використовувати симптотермальний метод, якщо місячних вже нема

 

Допоки менструальна функція зберігається, симптотермальний метод застосовувати не пізно! Ведення карт самоспостереження у пременопавзі додає впевненості, віри у себе, емоційної свободи. Карти також допоможуть вчасно розпізнати, коли необхідна медична допомога.

 

Ймовірність зачаття у жінок зрілого віку враховують ще 1-2 роки після останніх місячних. У цей час, як і упродовж пременопавзи, говорять про періоди ймовірної плідності (острівки плідності). Завдяки симптотермальному методу нескладно навчитися визначати ці острівки, щоб врахувати їх у статевому спілкуванні пари. Звісно, треба розуміти, що зачати і успішно виносити вагітність у такому віці – це різні речі.

 

Онлайн-курс «Плідність в елегантному віці» для Вас, якщо:

 

  • Ви хочете зрозуміти, що і як міняється у нашій фізіології з віком
  • Ви втомилися боятися «сюрпризів» і не бажаєте відмовлятися від радості активного життя передчасно
  • Ви хочете знати як у домашніх умовах вести якісний моніторинг за власним здоров’ям – аби вчасно зауважити тривожні сигнали тіла, а також вміти відрізнити їх від вікової норми
  • Вас цікавлять екологічні способи збереження і примноження ресурсів жіночого організму у зрілому віці

 

Звільніться від страху невідомого і допоможіть собі прийняти природні процеси вікових змін без паніки, істерій, депресії.

 

Не мрійте, дійте! Я до ваших послуг. Навчання індивідуальне, онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *