Що таке СТМ?

Скорочення СТМ – симпто-термальний метод розпізнавання плідності (інакше – СТМРП чи СТ-метод).

Він є найбільш сучасним із групи природніх методів планування вагітності (інакше – природнього планування сім’ї, Natural family planning) та науково обґрунтованим.

 

СТМ використовують у домашніх умовах – для швидкого і точного визначення самою жінкою, в якому періоді менструального циклу вона зараз перебуває: у плідному, коли зачаття найбільш імовірне, чи в неплідному – коли зачаття неможливе. Кожна жінка після нетривалого навчання здатна це виявляти і розрізняти – шляхом нескладного щоденного 5-ти хвилинного самоспостереження за певними сигналами (ознаками, показниками) свого тіла.

 

Симпто-термальний метод особливий тим, що поєднує в собі інші природні методи визначення плідності – температурний, календарний і цервікальний (метод Біллінгса), завдяки чому відрізняється від вищеназваних методів високою точністю та рекомендований ВООЗ як високонадійний (індекс Перля 0,4).

Кому підходить симпто-термальний метод?

Метод підходить жінкам будь-якого віку: 1) із метою наблизити бажане зачаття; 2) для тимчасового відтермінування вагітності, включно в період після пологів і в часі годування грудьми – як альтернатива всім іншим видам контрацепції; 3) жінкам, які цікавляться своїм гормональним станом, хочуть більше знати про своє жіноче здоров’я, розібратися з причинами різних порушень циклу.

 

В основі методу – природні фізіологічні закономірності жіночого організму та прості правила самоспостереження, доступні кожній із нас. Cпеціальних медичних знань від жінки не вимагається.

Хочу замовити безкоштовну ознайомчу консультацію. Як вона виглядає?

Працюємо онлайн (скайп, вайбер), 15-20 хвилин. Розповім про суть і переваги методу, з'ясуємо Ваші потреби. У робочі дні (понеділок, вівторок, четвер) можу бути на зв'язку від 18:30, у суботу – за домовленістю. Напишіть зручні для Вас дні і час – узгодимо! Це ні до чого Вас не зобов’язує.

У мене нерегулярні місячні. Хіба можна буде використовувати симпто-термальний метод, щоб надійно відкладати вагітність?

Так, симпто-термальний метод можна з успіхом використовувати для відтермінування вагітності жінкам із нерегулярним менструальним циклом. Навіть більше – метод є дуже рекомендований у такому випадку, бо допоможе жінці зрозуміти причини цього стану.

До слова, цикли вважають нерегулярними, якщо тривалість найкоротшого і найдовшого циклів за останній рік відрізняється на 10 днів і більше.