Інколи вважають, що природні методи планування сім’ї (Natural family planning, NFP) – це натуральна, природня контрацепція. Проте вкрай важливо збагнути, що контрацепція і природнє планування – геть різні за своєю суттю поняття.

 

 

Контрацепція – це різноманітні методи і заходи, що протидіють зачаттю і/або розвитку вагітності, тобто штучно блокують роботу яйників жінки, заважають зустрічі яйцеклітини і сперматозоїдів або ж створюють нестерпні умови для нормального розвитку зачатої дитини вже на початкових стадіях (абортивна дія).

 

Натомість методи природнього планування дають знання про те, як влаштована плідність чоловіка і жінки, тобто про нашу фізіологію, природу. Суть природнього планування вагітності полягає у вмінні жінки самостійно розпізнавати власні плідні і неплідні дні, щоб знати щодня: можливе зачаття сьогодні чи малоймовірне? Адже ми здатні зачати тільки кілька днів у своєму місячному циклі, інші дні місяця – неплідні, тобто зачаття фізіологічно неможливе, знаєте? Відтак ці знання використовують і щоб завагітніти, і щоб не завагітніти – залежно від намірів подружжя.

 

Вловили різницю?

Надійність симптотермального методу розпізнавання плідності

Якщо пара має статеве співжиття у плідні дні жінки, то ймовірність зачаття максимально підвищується. І навпаки – плануючи інтимну зустріч на неплідний період менструального циклу жінки, подружжя може мати повноцінний відкритий, як кажуть, незахищений статевий акт без страху непланованої вагітності.

 

Симпто-термальний (СТ-метод) – найбільш сучасний із методів природнього планування сім’ї. Він офіційно рекомендований ВООЗ як дієвий і безпечний спосіб відкласти вагітність (найдійність 99,6%), а також достовірно підвищує ймовірність зачаття у пар, які бажають вагітності.

 

Один раз навчившись методу, можна використовувати його протягом усього життя, причому не тільки у питанні наближення чи відкладання вагітності.

 

Завдяки СТ-методу жінка навчиться самостійно оцінювати рівень свого здоров’я та якість роботи яйників і репродуктивної системи загалом. Тому метод можуть використовувати і молоді дівчата, і незаміжні жінки, і ті, кому про народження дітей не йдеться.

 

Поки у жінки зберігаються менструальні цикли, навіть у преклімактеричному віці, можна і потрібно більше про них знати. СТ-метод з успіхом використовується і тоді, коли місячні нерегулярні, і коли жіноче здоров’я далеке від ідеалу, і в післяпологовому часі, коли цикли ще не повернулися, і коли є грудне вигодовування.

 

Тобто це універсальний метод, навчатись якому не пізно ніколи! За підтримки консультантки, звісно.

Природнє розпізнавання плідності дарує більшу незалежність

Тими днями, коли святкуємо 30-річчя відновлення української державності, застановляємось над тим, що насправді означає бути незалежним і що цьому сприяє.

 

Для мене бути незалежним – це, насамперед, не боятися. Це бути вільним – від страху невизначеності, страху залежності, страху майбутнього.

 

Серед чинників правдивої незалежності – почуття власної гідності і самоповага. А вони неможливі без знань. Знань про себе, своє коріння, свою культуру, свою ідентичність. Як каже письменниця та громадська діячка Ярина Винницька, ніяк себе не полюбиш, поки не пізнаєш.

 

У цьому сенсі симпто-термальний метод планування родини і незалежність – споріднені поняття. Несподівано? Еге ж!

 

Знання, які дає СТ-метод, дуже сприяють нашій незалежності від:

 

  • принизливого страху перед непланованою вагітністю
  • руйнівної дії гормональної контрацепції
  • сліпої безпорадності перед поставленим діагнозом чи віковими змінами в жіночому тілі
  • штучних обмежень у сфері статевого співжиття
  • поширених міфів щодо сексуальності

 

Хочете знати, чи підійде СТ-метод саме Вам? Запишіться на індивідуальну ознайомчу консультацію. Працюємо онлайн (скайп, зум, вайбер), нам буде потрібно 30 хвилин. Ці півгодини можуть багато змінити у вашому житті.

 

Якщо вирішите навчатись, то фахове консультування і цікаві заняття без медичної сухості гарантую!

 

Навчання симпто-термальному методу, зазвичай, триває три місячні цикли жінки. Для цього потрібно придбати овуляційний термометр, налаштуватися, приділити собі час та увагу і… трішки терпіння! Результати не змусять себе чекати. Ви будете собі дуже вдячні, що зробили цей вибір.

 

Я до ваших послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *