Природа жінки та її плідності циклічні як сама природа. Упродовж кожного місячного циклу статеві гормони в жіночому організмі змінюють один одного. Тому у різні дні циклу ми живемо з різними відчуттями у тілі, з іншою поведінкою та емоційними потребами. Різною є і здатність жінки до зачаття: дні менструального циклу, коли ймовірність зачаття найвища, змінюються днями, коли завагітніти неможливо. Це точно так само як і в природі – є періоди цвітіння, плодоношення і спокою, відпочинку.

 

Цікаво порівняти певні періоди у менструальному циклі з порами року. Щомісяця жінка наче проживає свою зиму, весну, літо та осінь. І це нескінченно.

Зима – плідність невизначена

Дні місячних – наче «зима», коли природа відпочиває, занурившись глибоко сама в себе. Це час «гормонального безвладдя», коли обидва головні жіночі гормони – естрогени і прогестерон – перебувають на низькому рівні. Слизова оболонка матки, яку тіло готувало до можливої зустрічі з дитиною, відшаровується. Жінка може відчувати себе розбитою, знесиленою, у невеселому чи навіть депресивному настрої. Для активних дій бракує енергії. Але це вдалий час для планування, коли варто налаштовуватись на здійснення задуманого у подальші дні.

 

Важливо знати, що інтимне життя під час менструації не рекомендоване – насамперед, із медичних міркувань. Часто жінки помилково вважають, що завагітніти під час менструації неможливо. Це насправді так, якщо жінка точно знає, що оці крововиділення – це точно менструація, а не псевдомісячні. Інколи під покровом псевдомісячних можна проґавити початок овуляторного періоду. Ці тонкощі власного організму можна навчитися надійно розрізняти.

Весна – підготовка до овуляції

У природі за похмурою зимою незмінно слідує юна весна. Так і в місячному циклі жінки: минає час «зимової скорботи», приходить весела «весняна пора». Починають діяти гормони естрогени. Їх виробляють фолікули яйників, в яких дозрівають кілька яйцеклітин, одна з яких незабаром вийде під час овуляції. У ці «весняні» дні настрій піднімається, жінка стає життєрадісною, товариською, грайливою, легкою на підйом, здатною на великі справи. Все вдається швидко і без надзусиль.

 

Процес дозрівання яйцеклітини ще триває, а сама овуляція наразі неможлива. Саме тому жіноча «весна» є періодом преовуляторної неплідності. Іншими словами, жінка не здатна завагітніти у «весняні дні» свого циклу, а використання контрацепції в цей час не має сенсу.

 

Нескладно навчитися розрізняти фізіологічні сигнали власного тіла, які свідчать про те, що до овуляції ще далеко. І навпаки, у кожної з нас є точні тілесні ознаки, які сигналізують про початок періоду плідності, коли зачаття стає можливим.

Літо – максимальна плідність

Подібно як у природі на зміну квітучій весні приходить спекотне літо, коли дозрівають плоди, так і в організмі жінки саме «літні дні» циклу є періодом найвищої потенційної плідності, а зачаття найбільш імовірне. Гормони естрогени активно «працюють» зсередини організму жінки на її зовнішню привабливість. Шкіра стає більш пружною, еластичною, очі блищать, а волосся легко вкладається. Жінка почуває себе вродливою, посилюється лібідо, інтимні контакти стають особливо приємними. Легкість у спілкуванні, відкритість, чуттєвість – ось що відрізняє нас в ці благословенні для зачаття дні.

 

Такий період в нормі є у кожному менструальному циклі. Зазвичай, його тривалість близько тижня. Природа міняє поведінку та емоційні і тілесні потреби жінки, аби максимально збільшити шанси на зародження нового життя!

Осінь – абсолютна неплідність

Наприкінці літа в природі завершується період плодоношення і збору врожаю. Так і в організмі жінки плідні «літні» дні змінює золота «осінь», коли «влада» переходить до рук іншого статевого гормону – прогестерону. Прогестерон також виробляється в яйнику, але вже іншою ендокринною залозою, жовтим тілом. Жовте тіло утворюється на руїнах фолікула, із якого вийшла зріла яйцеклітина. «Влада» прогестерону триває близько двох тижнів. Саме стільки організм жінки чекає відповіді на питання – відбулося запліднення чи ні. Весь цей час у тілі тривають приготування до можливої ​​вагітності. Готується не тільки матка, але й усі органи і системи організму.

 

Цими днями жінка відрізняється особливим «осіннім» настроєм. Вона спокійна, врівноважена, не схильна до авантюрних вчинків, вважає за краще тиху затишну обстановку і заняття домашніми справами, «гніздиться» як пташка. Прогестерон здійснює в організмі роботу «турботливої ​​матері». І якщо зачаття відбувається, то він упродовж вагітності стає справжнім ангелом-охоронцем маленького немовляти.

 

Якщо ж яйцеклітина-«наречена» не дочекалася сперматозоїда-«нареченого», то вона швидко гине. Життя яйцеклітини після овуляції триває всього-на-всього 24 години, із яких до зачаття вона здатна протягом перших 12-16 годин. Відтак, у жінки починаються дні абсолютної післяовуляційної неплідності, коли застосування контрацепції не має жодного обґрунтування, адже зачаття в цей час фізіологічно неможливе.

 

«Осінь» поступово минає, наближається «зима». Концентрація жіночих гормонів падає і знову приходять дні «гормонального безвладдя». Тут, перед місячними, у деяких жінок стаються нервові зриви, з’являється «плаксулька-ображулька» і навіть депресія – типові прояви передменструального синдрому (ПМС). Як же важливо все це знати нашим чоловікам, щоби краще розуміти своїх коханих і підтримати жінку в ці нелегкі для неї дні її «пізньої осені»!

Як навчитися визначати плідні і неплідні дні, як вирахувати овуляцію

Усі премудрості жіночої фізіології докладно можна вивчити з консультантом симпто-термального методу розпізнавання плідності (СТ МРП). Вивчивши свій організм, практично кожна жінка у кожному місячному циклі зможе самостійно в домашніх умовах визначати перший і останній день свого «жіночого літа» – плідного періоду, і точно знати щодня, чи здатна вона сьогодні зачати дитину. ВООЗ називає симпто-термальний метод високонадійним (99,6%) способом відкласти вагітність. Водночас, це й природній спосіб наблизити бажане зачаття. А ще – зберегти чи зміцнити здоров’я, адже більшість контрацептивних засобів (перерваний статевий акт включно) за тривалого застосування є так чи інакше шкідливими.

 

Тільки раз у житті треба докласти зусиль, щоб навчитися методу розпізнавання плідності. І подружжя отримає коштовний подарунок на довгі роки – природню гармонію у стосунках, здоров’я та свободу від страху небажаної вагітності. Я щотижня проводжу безкоштовні ознайомчі онлайн-консультації (15 хв) для тих жінок, які зацікавились симпто-термальним методом і хотіли б точніше зрозуміти його переваги та можливості.

 

За матеріалами Віри Самаріної.

Живопис – Ольга Ковтун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *