Часто жінки відкидають для себе тему природніх методів планування родини (інакше – природніх методів планування вагітності або, як дехто називає, «методи натуральної біологічної контрацепції»; правильна повна назва – природні методи розпізнавання плідності) тільки тому, що мало про них знають.

Ось коротка інформація про суть, можливості і переваги симпто-термального методу – найбільш сучасного і найточнішого з-поміж усіх методів природнього розпізнавання плідності.

Можливості і переваги методу природнього планування

Найважливіше, що варто знати: методи природнього планування дозволяють парі повністю відмовитися від використання будь-якої контрацепції, що часто є руйнівною – і мати відкрите екологічне співжиття без страху перед небажаною вагітністю і з користю для здоров’я.

Докладніше про можливості і переваги симпто-термального методу читайте у статті.

В чому полягає природнє планування?

Суть симпто-термального методу для жінки – навчитися самостійно, у домашніх умовах щодня визначати власні плідні і неплідні дні. Швидко, легко і надійно. Тобто знати щодня: можливе зачаття сьогодні чи ні. Ці знання можна використовувати з різною метою – щоб наблизити вагітність, або навпаки – свідомо відкласти народження дитини на певний час залежно від намірів пари.

 

В основі симпто-термального методу лежать знання про фізіологію зачаття, природу чоловіка і жінки, про те, як влаштована плідність людини.

 

Важливо розуміти, що від моменту статевого дозрівання здоровий чоловік плідний (тобто здатний до зачаття) завжди, а жінка може завагітніти тільки у певні дні свого місячного циклу.

 

Симпто-термальний метод є науково-обґрунтованим та рекомендований ВООЗ – Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Надійність симпто-термальний методу у відкладанні вагітності офіційно становить 99,6%. Це дуже високий показник надійності – майже такий, як при стерилізації і не менший, ніж у гормональної контрацепції. Також достеменно доведена ефективність симпто-термального методу у досягненні вагітності.

Кому підходить такий метод як природнє планування сімї?

Науковці кажуть, що симпто-термальний метод розпізнавання плідності підходить дев’ятьом із десяти жінок, а саме:

 

  • подружнім парам, які не планують вагітність, хочуть відмовитися від традиційних методів контрацепції і готові формувати новий, свідомий стиль статевої поведінки;
  • парам, які планують вагітність;
  • жінкам після пологів;
  • нареченим, які готуються до подружнього життя;
  • усім дівчатам та жінкам, які хочуть краще розуміти своє тіло і свій організм, навіть якщо цикли нерегулярні, а жіноче здоров’я далеке від ідеалу;
  • відповідальним мамам, у яких підростає донька.

 

Симпто-термальний метод – це не лише про планування чи відтермінування вагітності. Знати дні можливого і неможливого зачаття – тільки частина можливостей, які він відкриває. Метод використовують і для самоспостереження за гормональним станом та ранньої діагностики жіночих захворювань в домашніх умовах. Допитливі й уважні до себе жінки знатимуть все про власне жіноче здоров’я: без аналізів на гормони та УЗД, маючи тільки термометр і карту щоденного самоспостереження.

Чому природня натуральна контрацепція не існує?

Не можна називати природні методи розпізнавання плідності природньою, біологічною чи натуральною контрацепцією. За своєю суттю це геть різні поняття!

 

Контрацепція у різний спосіб чинить перешкоди зачаттю, тобто заважає зустрічі сперматозоїда та яйцеклітини, або ж створює нестерпні умови для розвитку вагітності на ранніх етапах, тобто має абортивну дію.

 

Природні методи розпізнавання плідності навчають розрізняти дні, коли ймовірність зачаття найвища, а в які – воно фізіологічно неможливе. Пара отримує тільки знання і має свободу вибору.

 

Вловили різницю? Відтак, методи розпізнавання плідності – це природня альтернатива контрацепції, це усвідомлена статева поведінка в парі, інший стиль життя, якщо хочете.

 

Врешті, це повага до дару плідності і реальна реалізація принципу відповідального батьківства.

Навчання з симпто-термальному методу

Із мого досвіду консультантки бачу, що попри зростаючу актуальність тем екологічного планування родини (вагітності), зміцнення, збереження і відновлення жіночого здоров’я, побудови відкритих і довірливих стосунків між жінкою та чоловіком, переважній більшості жінок та сімейних пар гостро бракує знань стосовно фізіології зачаття, статевості й плідності людини, можливостей і переваг природних методів планування народжуваності та їх користі для здоров’я (про яку знають найменше).

 

Загалом бракує цієї інформації й у середовищі релігійних громад, попри відому заборону штучної контрацепції та підтримку природних методів планування родини у різних віросповіданнях (зокрема, католицькою, православною церквами, а також і в ісламі).

 

До того ж, часто тема природних методів планування родини обтяжена недовірою, скепсисом стосовно надійності, страхом невдачі, що може знижувати мотивацію до їх вивчення.

 

Звісно, про високу надійність методу можна говорити тільки за умови якісного навчання і правильного відповідального використання.

 

Навчатися симпто-термальному методу розпізнавання плідності варто за підтримки консультанта – аби навчання було ефективним, без розчарувань і несподіваних наслідків. У сучасних умовах таке навчання можна пройти онлайн, протягом 3-4 місяців.

 

Контакти сертифікованих консультантів можна знайти у соціальних мережах, у церковних громадах, а також серед лікарів, дружніх до природніх методів планування родини. Зазвичай консультанти пропонують безкоштовну ознайомчу онлайн-консультацію – аби жінка могла дізнатися чи підходить метод саме їй.

 

Ця публікація має на меті популяризацію симпто-термального методу розпізнавання плідності серед українських жінок різної релігійної або конфесійної приналежності – задля поширення в Україні принципів відповідального батьківства, цінності життя та зміцнення репродуктивного здоров’я нації – у рамках реалізації програми “Діалог” ГО “Центр “ЛІБЕРТАС”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *