Хочу поділитися матеріалами з сайту психотерапевтки Наталі Массон (Natalie Masson, PhD, Psychotherapist, Fertility Coach), що можуть бути корисними жінкам, які готуються до вагітності і прагнуть народити дитину, особливо у зрілому репродуктивному віці, коли їм за сорок.

 

Ось що пише авторка про власну історію зачаття і вагітності:

 

«Першу дитину я народила в 42 роки. Легке, природне зачаття. Коли мені виповнилося 45, все було не так легко. Упродовж 9-ти місяців спроб завагітніти я пережила два викидні через погану якість яйцеклітини. Мій AMГ (антимюллерів гормон) був дуже низьким (<0,01). Шанси завагітніти були дуже проти мене (<1%).

 

Я розробила і дотримувалася власного «90-денного плану вирощування яйцеклітини», після чого знову почала намагатися завагітніти природним шляхом. Уже в наступному циклі я завагітніла. Жодних ускладнень під час вагітності та пологів у мене не було. Можна сказати, що я просто дивачка із неймовірно високою плідністю. Але я пережила ДВА викидні перед останньою вагітністю, тож у мене точно були проблеми з якістю яйцеклітин.

 

Після народження моєї доньки я вирішила допомогти іншим жінкам, які через свій вік можуть мати певні проблеми з якістю яйцеклітин і природним зачаттям».

 

Принципи, що збільшують шанси на зачаття і вагітність

Наталі пише, що її підхід – не просто розказати жінці, що саме вона робила, адже авторка не вірить, що «один розмір підходить для всіх», бо кожна людина унікальна. На її думку, важливо навчити жінок принципам того, що вона робила, аби вони могли створити свою програму, адаптовану до власних потреб. Вона каже:

 

«Я вважаю, що потрібна суміш знань та інтуїції. Коли ви зрозумієте науку (теорію), що стоїть за цим підходом до покращення якості яйцеклітин, ви побачите, що існує багато можливостей. Я маю на меті дати вам міцний трамплін, з якого ви зможете запустити власну програму підвищення плідності (фертильності)».

 

Наталі рекомендує використовувати її список із 20 стратегій для плекання здорових яйцеклітин як джерело натхнення. Подивіться, скільки речей може вплинути на якість яйцеклітин! Але, будь ласка, застерігає авторка, не перетворюйте це на напружений список наказів – “все, що ви повинні зробити”, щоб реалізувати свої мрії про материнство.

 

Сприймайте цей список як вступ для роздумів про плідність з точки зору розуму і тіла. Наталі радить звузити увагу лише до однієї чи кількох речей, яким ви можете надати пріоритету на шляху плекання здорових яйцеклітин. Створіть і реалізуйте власний плідний стиль життя – із ясністю, вірою та новим оптимізмом.

 

Поліпшення якості яйцеклітин не відбувається за одну ніч, тому варто починати без зволікань.

 

Що треба знати на шляху до зачаття

Здорова вагітність починається зі здорової яйцеклітини та здорової сперми. Якщо вам понад 35 років, ви, напевно, чули про важливість якості яйцеклітин і що вона знижується з віком. Можливо, вам уже щось говорили про те, що ви «занадто старі»… або маєте «низький рівень резерву яйцеклітин у яєчниках» або що у вас «погані яйцеклітини». У жінок старшого репродуктивного віку (40+) погана «якість» яйцеклітини стає основною причиною викиднів і труднощів із зачаттям.

 

Чи можливо уповільнити і навіть нівелювати наслідки старіння яйцеклітин? Наталі Массон вважає, що відповідь ТАК.

 

Авторка розробила і використовує для навчання жінок поглиблену 90-денну програму плекання яйцеклітин. На своєму сайті Наталі відкриває читачкам і стислий ключовий зміст цієї програми, пояснює наукове обґрунтування свого підходу і показує широкий спектр обнадійливий можливостей для підтримки найкращого розвитку яйцеклітини – з точки зору розуму і тіла.

 

Наталі твердо вірить, що наше мислення та наші емоції можуть мати істотний вплив на наше фізичне тіло. Відтак, переконана, що наш спосіб життя може мати значний вплив на результати спроб природного зачаття, особливо у більш зрілому віці.

 

Перше, на чому наголошує авторка, це важливість створення фундаменту емоційної стійкості та внутрішнього спокою для підтримки стану оптимальної плідності (фертильності).

 

Привіт, я Наталі Массон. Я тут, щоб допомогти.

«Я клінічний психолог, доктор філософії, а не лікар. Я маю пристрасть до розуміння та дослідження зв’язку між розумом і тілом. Я веду приватну практику психотерапевта протягом 20 років, допомагаючи клієнтам знайти баланс і радість у своєму житті.

 

У моєму серці багато тепла для жінок, які прагнуть народити дитину, особливо коли їм за 40. Я готова направляти і підтримувати їх. Я була на цьому місці і розумію цю боротьбу. Вона дала мені емоційне розуміння ситуації, якої я не змогла би отримати, якби ніколи не відчувала цього болю особисто.

 

Я вважаю, що існує набагато більше можливостей щодо підвищення фертильності, ніж зазвичай думають. Я хочу допомогти вам зрозуміти, як все це працює, і що є багато практик з різними видами навчання для підвищення шансів природнього зачаття у зрілому віці.

 

Я не вірю, що вам слід здаватися тільки через ваш вік, статистику та всілякі негативні слова. Просто тому, що якийсь експерт сказав, що «ваші шанси нижче 0,1%», це не повинно бути останнім вироком.

 

Мій підхід для вас, якщо:

  • Ви маєте сміливість заглянути всередину.
  • Ви відкриті до усвідомлення, що те, що є у вашому розумі та у вашому серці, може вплинути на те, що відбувається у вашому тілі.
  • Ви розумієте, що ви унікальні, і потреби вашого тіла також унікальні.
  • Ви мотивовані діяти.

Цей підхід не підходить, якщо ви шукаєте чарівну таблетку або довгий список потрібних біологічно активних добавок і вірите, що єдині ефективні рішення прийдуть ззовні.

 

Протягом останніх п’яти років, пропонуючи свою 90-денну програму вирощування здорових яйцеклітин, я бачила багато жінок віком за 40, які завагітніли й мали здорову вагітність, хоча перед тим їм сказали, що їхні шанси на природнє зачаття і материнство дуже, дуже низькі.

 

 Я тут, щоб сказати вам, що «низько» – це не «ні».

 

Наталі Массон: три важливі поради, щоб завагітніти

Одне з найбільших роздратувань щодо індустрії народжуваності, пише Наталі Массон, полягає в тому, що вона є дуже вузька за своїм фокусом.

 

«Я бачу, як люди зосереджуються на часі статевого акту, щоб завагітніти, а також на добавках і харчуванні. Навіть клініки ЕКЗ не мають дуже широкого спектру того, як вони будуть допомагати вашому тілу. Основна увага зосереджена на отриманні яйцеклітин, їх заплідненні та переміщенні в утробу матері. Я вважаю, що створення оптимального середовища для культивування нового життя має набагато більше складових».

 

Жінку, яка певний час намагається завагітніти (але наразі без результату), ймовірно, постійно бомбардують порадами та пропозиціями щодо фертильності – в інтернеті, у клініці або через її поштову скриньку. У нашу епоху цифрового перенавантаження може бути важко відслідковувати, хто є хто і що є що!

 

Головне, як пише Наталі, це зорієнтуватися у ВЕЛИКОМУ обсязі інформації та можливостей, зберігаючи стан “голова на плечах” і не перевантажуватися “всіма речами”.

 

Важливо розвинути розуміння того, що у кожної жінки своя унікальна ситуація, а це означає вибір і вибір найважливішого – щоб ви могли з легкістю рухатися вперед. Водночас, авторка вважає, що справа не в короткострокових діях, а в безперервному плідному способі життя.

 

Наталі ділиться трьома порадами для спрощення та оптимізації ваших зусиль. Це основні з багатьох факторів, які сприяють побудові фертильного способу життя.

 

Про природнє відстежування овуляції

ПОРАДА №1. Вивчіть дуже ефективний і недорогий метод, який допоможе вам зрозуміти період плідності та оптимального часу для зачаття природним шляхом.

Вам не потрібні якісь модні пристрої чи дорогі цифрові тести на овуляцію! Для цього налагодьте спостереження за базальною температурою тіла і виділеннями шийкового (цервікального) слизу. Так-так, це і є симпто-термальний метод розпізнавання плідності.

 

Наталі свідчить, що протягом року 3 рази вагітніла таким чином («так, перші два були викиднями, але я вирішила ці проблеми втретє»).

 

Для тих, хто не має можливості завагітніти природним шляхом, все одно корисно дізнатися про відстеження свого циклу.

 

Про фактори і життєві звички, що підвищують шанси на зачаття і вагітність

ПОРАДА №2. Розширите своє уявлення про те, що може вплинути на якість вашої яйцеклітини, щоб зменшити ймовірність викидня та збільшити шанси на здорове зачаття.

Ні, ваші яйцеклітини не «постійно погані» лише через ваш вік чи рівень АМГ! Дізнайтеся про новітні науково обґрунтовані теорії за цією темою і відновіть надію! – закликає Наталі. Відтак, уважно і без поспіху проскануйте список із 20 стратегій і спершу виберіть лише одну або дві речі, щоб почати впроваджувати їх у своє життя.

 

Спроба внести багато змін у своє життя одночасно може викликати стрес, і, звісно, стрес також не корисний для наших яйцеклітин. Згодом ви зможете додати більше корисних змін, щоб поступово перейти на новий спосіб життя, без стресу.

 

Добрим результатом опрацювання цього списку буде інтуїтивно зрозуміле відчуття вашого особистого головного пріоритету – для наступних кроків у вашій особистій програмі фертильності.

 

  1. Можливо, подумайте про період у три або більше місяців для плекання здорових яйцеклітин і зробіть перерву в спробах завагітніти на цих кілька місяців.
  2. Зменшіть токсини свого навколишнього середовища.
  3. Зменшіть споживання цукру, алкоголю, кофеїну та обробленої їжі.
  4. Подбайте про зволоження: пийте достатньо води протягом дня.
  5. Регулярно займайтеся спортом (але не перестарайтеся).
  6. Добре спіть. Багато спіть.
  7. Харчуйтесь повноцінно: поживно, збалансовано, корисні жири, достатньо білка; варто звернути увагу й на емоційне харчування.
  8. Подумайте про біодобавки (БАДи), але будьте розсудливими щодо того, що ви приймаєте.
  9. Ретельно оцініть проблеми з фертильністю та проблеми зі здоров’ям, які можуть вплинути вашу плідність і співпрацюйте з вашими лікарями-практиками.
  10. Розгляньте альтернативні підходи до здоров’я, такі як традиційна китайська медицина. Багато можливостей мають інтегративна медицина та функціональна медицина.
  11. Навчіться складати графік своїх менструальних циклів і відстежувати овуляцію за допомогою базальної температури тіла і виділень, але робіть це без стресу.
  12. Грайтеся, смійтеся, веселіться! Насичуйтесь враженнями, які запалюють ваш дух!
  13. Зменшіть стрес – у своєму тілі та розумі.
  14. Розвивайте гнучкість у тому, як ви бачите своє життя. Прийміть свій життєвий досвід.
  15. Підтримуйте свої емоції (не нагнітайте їх і не заперечуйте).
  16. Підтримуйте стосунки.
  17. Підтримуйте рівень своєї енергетики.
  18. Вивчіть оптимальні практики дихання.
  19. Любіть своє тіло, вірте в своє тіло.
  20. Створіть простір для дитини, яку ви запрошуєте у своє життя.

Про негативний вплив хронічного стресу на зачаття

ПОРАДА №3. Не відволікайтеся на добавки та харчування. Натомість зосередьтеся на тому, щоб подолати хронічний стрес у своєму житті.

Управління стресом є одним із тих факторів, які відчутно впливають на можливість завагітніти. Тіло, яке відчуває стрес, менш імовірно віддасть пріоритет створенню нового життя, оскільки це вимагатиме БІЛЬШЕ енергії.

 

«Я відчуваю, що в цій галузі надмірна увага до добавок і харчування. Я не кажу, що це не важливі сфери для вивчення, але я бачу, що багато людей надмірно зосереджуються на цьому та витрачають купу грошей, не розуміючи, що саме підходить для їхнього тіла.

 

Деяким людям може знадобитися дотримуватися дуже обмеженої дієти та приймати багато харчових добавок, але я вважаю, це потрібно небагатьом.

 

Я рекомендую дотримуватись загальних рекомендацій щодо здорового харчування, подібно до середземноморської дієти, і досліджувати далі, ЯКЩО ви бачите ознаки того, що ваше тіло все ще виведене з рівноваги.

 

Я закликаю вас зробити більш пріоритетним завданням боротися зі стресом, тому що я вважаю, що хронічний стрес є основним порушником у подорожі до фертильності. Так, я упереджено ставлюся до цього, тому що я психолог і мені природно тяжіти до вивчення зв’язку між розумом і тілом.

 

 Хронічний стрес може зіпсувати все у вашій системі».

 

Авторка вважає, що якщо ви використовуєте всі свої ресурси, ваші шанси на природнє зачаття і здорову вагітність реально перевищать невеселу статистику, про яку вам скажуть багато лікарів. Також Наталі заохочує навчитися прислухатися до свого тіла та власної інтуїції. Це практика, яку можна розвинути з часом, коли ми визнаємо силу свого внутрішнього голосу.

 

«Я вірю, що, поєднуючи зовнішнє знання з внутрішнім, ми можемо прийти до наймудріших висновків».

 

Водночас, якщо ви мало вірите в природні здібності свого тіла і шукаєте, щоб хтось взяв на себе ініціативу і зробив це для вас, тоді ці поради не стануть вам у пригоді.

 

Підхід Наталі Массон передбачає усвідомлення проактивного підходу в турботі про себе (не тільки фізичної, а й емоційної), тому що розум і тіло працюють разом.

 

На її сайті можна знайти більше цікавих матеріалів, зокрема, безкоштовний посібник зі зменшення стресу:

 

https://fertilityfromthesoul.com/

 

а також огляд* книги іншої авторки – Ребекки Фетт – «Все починається з яйцеклітини», в якому Наталі Массон коментує важливі аспекти підвищення плідності й акцентує увагу на результатах наукових досліджень щодо якості яйцеклітин:

https://fertilityfromthesoul.com/it-starts-with-the-egg-book-review-part-1/

https://fertilityfromthesoul.com/it-starts-with-the-egg-book-review-part-2/

https://fertilityfromthesoul.com/it-starts-with-the-egg-book-review-part-3/

 

А я можу навчити Вас відслідковувати овуляції згідно з симпто-термальним методом. Хочете знати, чи підійде цей метод саме Вам? Запишіться на індивідуальну ознайомлювальну консультацію. Працюємо онлайн (скайп, зум, вайбер), нам буде потрібно 30 хвилин. Ці півгодини можуть багато змінити у вашому житті. Форма для запису – тут. Така консультація є безкоштовною.

 

Обирайте Життя.

Не мрійте, дійте! Пишіть сьогодні.

Я до ваших послуг.

 

 

*Ось тексти трьох частин цього огляду, які я зробила у вільному перекладі:

Частина 1, Частина 2-3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *