Ребекка Фетт – сучасна науковиця в галузі молекулярної біотехнології та біохімії з досвідом проведення лабораторних генетичних досліджень та аналізу наукових і клінічних доказів. Її книги «Все починається з яйцеклітини» та «Посібник із харчування. 100 середземноморських рецептів» є одними з бестселерів на тему плідності (фертильності) і зачаття природним шляхом, що протягом останніх дев’яти років стали в нагоді сотні тисяч жінок, які зустрілися з проблемою непліддя, низького оваріального резерву (старіння) яйників або втратою вагітності. Ребекка захоплено і вміло перекладає складну науку простою доступною мовою та ділиться найновішими науковими дослідженнями з тими, кому це може бути корисним.

 

Важливу наукову інформацію про те, як можна покращити якість яйцеклітин, щоб зачати природним шляхом і зменшити ризики невиношування вагітності, упорядковано в огляді найбільш популярної книги авторства Ребекки «Все починається з яйцеклітини: як наука про якість яйцеклітини може допомогти вам завагітніти природним шляхом, запобігти викидням і підвищити шанси на ЕКЗ» (Rebecca Fett “It Starts with the Egg: How the science of egg quality can help you get pregnant naturally, prevent miscarriage, and improve your odds in IVF”).

 

Нижче у вільному перекладі ділюся матеріалами і корисними посиланнями на третє видання цієї книги (видання англомовне), повністю переглянуте і оновлене авторкою у 2023 році. Воно вже доступне на Amazon (в електронному форматі – фактично миттєво).

 

Ось що пишуть про третє видання It Starts with the Egg сама Ребекка Фетт на своїх ресурсах та її видавці*:

 

«Це практичний посібник із останніх наукових досягнень щодо якості яйцеклітин та їх здатності до запліднення, щоб жінки, які зустрілися з питаннями зниженої плідності, викиднів, невиношування та іншими труднощами з зачаттям і розвитком вагітності, почувалися краще поінформованими та могли бути більш активними в досягненні своїх цілей.

 

Книга пояснює прості речі, які жінка може зробити, щоб мати найкращі шанси завагітніти та народити здорову дитину. Все починається з яйцеклітини.

 

Загальноприйнята думка полягає в тому, що жінки вже народжуються з усіма яйцеклітинами, які вони коли-небудь матимуть, і що якість наших яйцеклітин різко знижується з віком. Але це ще не вся історія. Більшу частину нашого життя яйцеклітини перебувають у «сплячому» незрілому стані, але за три-чотири місяці до овуляції відбувається процес серйозної трансформації. Яйцеклітина швидко збільшується в розмірах і починає виробляти набагато більше енергії. Потім яйцеклітина повинна виконати точний процес поділу та утворення копій хромосом. Якщо цей процес йде не так, а це часто трапляється, яйцеклітина матиме хромосомні аномалії. Ці хромосомні аномалії є найважливішою причиною ранніх викиднів і невдалих циклів ЕКЗ, а також причиною, чому жінкам старшого репродуктивного віку потрібно значно більше часу (менструальних циклів), щоб завагітніти.

 

Зазвичай жінкам кажуть, що вони мало що можуть зробити для покращення якості яйцеклітин, але останні наукові дослідження спростовують це старе припущення. Чотиримісячна фаза росту яйцеклітини перед овуляцією є критичним періодом, протягом якого може статися багато речей, що вплинуть на якість яйцеклітини – як позитивно, так і негативно. Це, зокрема, шкідливі наслідки впливу токсинів, таких як BPA (бісфенол А) та фталати, а також захисні ефекти від антиоксидантів, гормонів та інших поживних речовин.

 

Відтак, є невелике вікно можливостей, коли ви можете змінити якість своїх яйцеклітин. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте думати про народження дитини, знаходитеся на непростому шляху лікування непліддя, пережили кілька викиднів чи невдалих циклів ЕКЗ, у кожному разі критично важливо є забезпечити свої яйцеклітини специфічними поживними речовинами, необхідними для підтримки належного розвитку вагітності, особливо на ранніх її термінах, а також уникати токсинів, які завдають яйцеклітинам великої шкоди.

 

Ця книга є комплексним, актуальним керівництвом з конкретними науково обґрунтованими стратегіями, які допоможуть швидше завагітніти природним шляхом, запобігти викидням, покращити шанси на ЕКЗ. Вони базуються на всебічному аналізі авторкою значної кількості актуальних медичних досліджень, в яких беруть участь реальні пацієнти.

 

Можливо, ви вже отримували поради лікаря, наприклад, щодо біологічно активних добавок, які можуть покращити якість яйцеклітин. Важливо розуміти, що поради одних фахівців будуть більш сучасними та підтверджені науковими дослідженнями, ніж поради інших. Мета цієї книги – надати інструмент для глибокого розуміння того, що допомагає і чому, щоб ви могли приймати власні обґрунтовані рішення та адаптувати свій план дій до вашої унікальної ситуації.

 

Зміст третього видання книги, переглянутого і доповненого кількома новими розділами, передбачає:

 

Частина 1. Впровадження науки в дію

 • Розділ 1: Розуміння якості яйцеклітин
 • Розділ 2: Захист яйцеклітин від токсинів
 • Розділ 3: Несподівані перешкоди для фертильності. Основні оновлення: Новий детальний розділ про те, як дефіцит вітаміну B12 впливає на фертильність і ризик викидня, чому його так часто не діагностують навіть за допомогою стандартних аналізів крові, що перевіряти та як виправити дефіцит.
 • Розділ 4: Лабораторні гормональні дослідження (аналізи). Основні оновлення: У новому розділі розповідається про дослідження репродуктивних гормонів, таких як АМГ, ФСГ, ДГЕА, естроген і тестостерон, і як використовувати ці результати, а також наведені поради щодо визначення та лікування низького прогестерону.

Частина 2. Як вибрати правильні добавки

 • Розділ 5: На що звернути увагу у пренатальному періоді
 • Розділ 6: Енергія ваших яйцеклітин за допомогою коензиму Q10
 • Розділ 7: Мелатонін і антиоксиданти. Нове обговорення прийому меншої дози мелатоніну протягом тривалого періоду часу та прийому мелатоніну під час природного прийому ТТС
 • Розділ 8: Відновлення овуляції за допомогою міоінозитолу
 • Розділ 9: ДГЕА у разі низького оваріального резерву. Оновлення оптимальних діапазонів для DHEA-S і тестостерону на основі останніх досліджень.
 • Розділ 10: Добавки, яких слід уникати. Додано додаткові добавки, включно рекомендації уникати або бути дуже обережними з ресвератролом і куркумою, а також уникати вітексу та маки. Оновлені рекомендації щодо L-аргініну.
 • Розділ 11: Ваш повний план прийому добавок

Частина 3. Ширша картина

 • Розділ 12: Дієта для підвищення якості яйцеклітин. Основні оновлення: Чіткіші вказівки та додаткові рекомендації для збалансування рівня цукру в крові. 
 • Розділ 13: Покращення якості сперми. Детальніше пояснення причин і способів вирішення проблеми низької якості сперми, а також пояснення того, чому зосередження на якості сперми має значення, навіть якщо аналіз сперми нормальний. Нове обговорення фрагментації ДНК, інфекцій і варикоцеле.
 • Розділ 14: Підготовка до перенесення ембріона при ЕКЗ. Основні оновлення: плюси і мінуси тестування PGT при ЕКЗ

Частина 4. Стратегії усунення проблем

 • Розділ 15: Імунні та імплантаційні фактори

Новий поглиблений розділ про потенційні причини незрозумілого безпліддя, невдалих перенесень ембріонів і повторних викиднів. Теми включають тестування та лікування прихованих інфекцій і хронічного ендометриту, ендометріозу, імунні фактори, такі як антифосфоліпідні антитіла та NK-клітини, гормональний дисбаланс і порушення згортання крові, синдром Ашермана та генетичні проблеми. 

 • Розділ 16: Усунення проблем низького оваріального резерву

Новий поглиблений розділ, який допоможе вирішувати проблеми з дуже низьким АМГ і віковим безпліддям, пояснюючи поточний стан наукових доказів щодо аутоімунітету при низькому резерві яєчників/POI/POF, періодичному голодуванні та кетодієті, а також щодо LDN, PRP, Red-Light Therapy, Serovital, Omnitrope, PQQ, Acai та TruNiagen/NMN.

 

*Ця книга призначена для надання корисних та інформативних матеріалів. Вона не призначена для надання медичних порад і не може замінити пораду медичного працівника. Читач повинен проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж прийняти будь-яку з пропозицій у цій книзі. Автор і Видавець спеціально відмовляються від будь-якої відповідальності за збитки чи ризики, особисті чи інші, понесені внаслідок використання та застосування будь-якого вмісту цієї книги».

 

Більше інформації – на сайті Ребекки: https://www.itstartswiththeegg.com/

 

Також перегляньте матеріали з сайту психотерапевтки Наталі Массон (Natalie Masson, PhD, Psychotherapist, Fertility Coach), що можуть бути корисними жінкам, які готуються до вагітності і прагнуть народити дитину, особливо у зрілому репродуктивному віці, коли їм за сорок.

 

А я можу навчити Вас відслідковувати овуляції згідно з симпто-термальним методом. Хочете знати, чи підійде цей метод саме Вам? Запишіться на індивідуальну ознайомлювальну консультацію. Працюємо онлайн (скайп, зум, вайбер), нам буде потрібно 30 хвилин. Ці півгодини можуть багато змінити у вашому житті. Форма для запису – тут. Така консультація є безкоштовною.

 

Не мрійте, дійте! Пишіть сьогодні.

Я до ваших послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *