Скільки доведеться нам чекати

Скільки безпечних днів для відкритого (тобто без будь-якої контрацепції) співжиття з чоловіком у мене буде впродовж місяця, якщо зараз ми не плануємо вагітніти? – це одне з найчастіших запитань, яке задають мені жінки на безкоштовній ознайомчій онлайн-консультації з методу самостійного визначення днів можливого і неможливого зачаття.

 

Справді, природні методи розпізнавання плідності, зокрема, і симпто-термальний, не слід вважати одним із видів контрацепції, хоча його ефективність у питанні тимчасового відтермінування вагітності дуже висока (99,6%), прирівнюється до стерилізації. Така надійність може бути забезпечена завдяки важливій умові – підлаштуванню стилю статевого життя пари до природнього ритму плідності організму: відкрите співжиття у довільній кількості у неплідні дні, коли зачаття фізіологічно неможливе, і утримання від співжиття у ті дні, коли ймовірність зачаття найвища. Тож скільки яких днів є у розпорядженні пари упродовж місяця?

 

Порахувати нескладно! Нехай наш місяць – це 28 днів жіночого циклу (від одних місячних до наступних). Найперше, маємо відняти усі дні менструальних виділень (включно кровомазання перед і/або після менструації), скажімо, усього це 7 днів – у цей період статеве життя лікарі не рекомендують із медичних міркувань. Тобто це не умова методу, а загальноприйнята рекомендація гінекологів.

 

До слова, жінки, які відкладають зачаття, нерідко планують співжиття саме на дні менструації – сподіваючись, що тоді завагітніти неможливо. Правда така: неможливо у тому випадку, якщо у попередньому циклі факт овуляції (вихід зрілої яйцеклітини з яйника – одна з обов’язкових умов зачаття) був точно підтверджений. Якщо ж про це нема достовірної інформації, то є ймовірність завагітніти у дні наступних крововиділень. Чому? Тому, що якщо овуляція в належний час не відбулася, а затрималася, змістилася (це можливо з різних причин), то у жінки відбудеться так звана «псевдоменструація» – подібні до менструальних виділення, приблизно в очікувані дні, подібної інтенсивності та тривалості. А під їх «прикриттям» як раз і може прийти наступна овуляція. Жінка, яка не слідкує за своїми овуляціями, а відзначає тільки дні місячних, жодним чином не може про це ані дізнатися, ані навіть подумати, що таке можливо. Докладно про це навчаю на курсі з методу розпізнавання плідності.

 

Отже, маємо 21 день «на залишку», із яких, зазвичай, плідними у кожному місячному циклі жінки – коли зачаття найбільш імовірне – є близько 7-ми днів або трохи більше. Це так зване «плідне вікно»: період, коли після закінчення менструації організм починає готуватися до нової овуляції (кілька днів яйцеклітина росте і дозріває), безпосередньо день овуляції та ще якийсь час після неї. Якщо ж запліднення не відбулося, то яйцеклітина гине, а зачаття у цьому циклі вже фізіологічно неможливе.

 

Відповідно, усі інші дні вважаються неплідними: практично у всіх жінок це 9-13 днів так званої «абсолютної неплідності» – їх маємо у другій половині циклу, після плідних днів періоду овуляції аж до наступних місячних, а у жінок із довшим середнім місячним циклом (скажімо, 30-32 дні і більше) є ще близько 3-5 неплідних днів одразу після місячних – коли нова яйцеклітина ще не почала рости та дозрівати і тому до старту процесу підготовки до овуляції є ще кілька безпечних днів. Як відкривати і закривати власне «плідне вікно» із максимальною точністю – навчаю на курсі з методу розпізнавання плідності. Особливо корисними такі знання є для жінок із нерегулярним циклом – це додає їм розуміння як і чому «цикли затримуються» і допомагає чітко розпізнавати власні періоди плідності, навіть якщо раніше у цьому питанні жінка вже повністю заплуталася…

 

Отже, коротка відповідь: пара, яка практикує симпто-термальний метод розпізнавання плідності, щоразу матиме орієнтовно половину (!) днів місяця для відкритого, без будь-якої контрацепції, статевого життя – із користю для здоров’я, без страху небажаної вагітності та з мінімумом сумнівів. Мало це чи багато? Судити вам.

 

А я запрошую жінок будь-якого віку на індивідуальне онлайн-навчання (курс 3-4 місяці, перша ознайомча консультація безкоштовна) – щоб ви могли самостійно, без аналізів, тестів на овуляцію і сторонньої допомоги кожного кожнісінького дня, у режимі реального часу, достовірно на 99,6% знати: плідні Ви сьогодні чи ні?

 

Якщо такі знання вам потрібні – пишіть сьогодні, не зволікайте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *