Проблема випадіння волосся після пологів та в період грудного вигодовування – досить поширена. Цей процес пов’язаний із низкою причин, але проблему цілком можна виправити з допомогою лікаря-трихолога. Мирослава Новосільська – кандидат медичних наук, лікар трихолог, трансплантолог волосся – відповідає на найпоширеніші питання за темою випадіння волосся після пологів. Читайте фахову інформацію у цій статті.

Причини випадіння волосся після пологів та при грудному годуванні

Дефіцит вітамінів

Під час вагітності організм жінки віддає значну частину вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин дитині. Найбільше виснажуються запаси заліза, кальцію, магнію, вітаміну D – через що після народження дитини у жінки погіршується стан зубів, нігтів та волосся.

Втома та стрес

З народженням дитини звичний графік життя жінки змінюється на 180 градусів. Дитячий плач, налаштування грудного вигодовування, недоспані ночі супроводжуються постійним стресом та хронічною втомою, що призводять до погіршення живлення клітин шкіри та волосяних цибулин, результатом чого стає погіршення структури волосся та його активне випадання.

Незбалансоване харчування

Під час годування грудьми багато матусь обмежують себе у продуктах харчування через настанови родичів, щоб у малюка не було колік чи інших проблем.

Якою мірою харчування жінки впливає на грудне молоко і стан дитини – фахівці все ще досліджують. А от на стан організму жінки – впливає точно. Незбалансоване харчування матері може стати причиною нестачі необхідних мікро- і макроелементів і надалі спровокувати втрату волосся. Тому раціон жінки після пологів повинен бути збалансованим та різноманітним. Овочі, фрукти, м’ясо, риба – це все має бути в раціоні.

Гормональні зміни

Після пологів вироблення гормонів поступово повертається до попереднього рівня, гормони естрогени втрачають свої позиції в якості стимулятора росту волосся, що викликає перехід волосся з фази анагену в фазу телогену. Тобто стадія активного росту волосяного фолікула, під час якої волосся виростає зі швидкістю 1 см за 28 днів, змінюється фазою спокою, коли волосина випадає, а нова на її місці з’явиться вже після певної паузи. Це своєю чергою призводить до інтенсивної втрати волосся, відомої як післяпологове випадіння волосся.

Андрогенне облисіння (алопеція)

Андрогени – це гормони, які переважно властиві чоловічому організму, тому в жіночому тілі вони присутні мінімально. Перевищення норми цих гормонів призводить до порушень в організмі жінки, серед яких зміни у волосяному покриві. Волосся може стати більше, воно може почати рости в несподіваних місцях (груди, верхня губа, підборіддя, біла лінія живота), або навпаки стати тоншим і почати випадати.

Ознаки андрогенної алопеції у жінок спочатку нагадують звичайне випадіння волосся, але опісля з’являється поступове розширення проділу на голові, поява залисин у лобно-тім’яній зоні. Контроль гормонів після вагітності допоможе уникнути неприємної симптоматики при порушеннях їх балансу.

Скільки часу може випадати волосся після пологів та при грудному вигодовуванні?

У період вагітності випадіння близько 80-100 волосин в день є нормальним явищем, після народження дитини та в період грудного вигодовування мами втрачають близько 400 штук в день (під час миття, при розчісуванні, на подушці та протягом дня). Активне випадіння волосся помічається в період від 3-6  місяців післяпологового періоду та далі має сповільнитися до рівня, що передує вагітності.

Якщо ви помічаєте, що випадіння волосся не вповільнюється, а можливо навіть і збільшується, тоді обов’язково потрібно звернутися до лікаря-трихолога.

Як зупинити випадіння волосся після пологів та при грудному годуванні?

З використанням перцевих настоянок, гірчиці, масок з яєць та меду за рекомендаціями мами чи подруги краще не експериментувати. Бо до випадіння волосся можуть додатись проблеми, пов’язані зі станом шкіри голови – сухість, свербіж, подразнення, чутливість чи алергічні реакції. Те, що допомогло комусь, не означає, що точно допоможе і вам, а час на ці експерименти буде втрачений.

У випадку інтенсивного випадіння волосся після пологів рекомендуємо звернутись на консультацію до лікаря-трихолога.

Під час консультації лікар-трихолог:

  • ретельно вивчить анамнез;
  • оцінить стан волосся та шкіри;
  • проведе діагностику шкіри голови та волосся за допомогою трихоскопа;
  • за потреби – призначить додаткові обстеження:

а) лабораторні дослідження (аналіз крові, біохімічний аналіз складу волосся);

б) консультації суміжних спеціалістів (ендокринолог, гінеколог);

  • складе індивідуальний план лікування;
  • призначить медикаментозне лікування, доглядові чи ін’єкційні процедури при потребі;
  • підбере індивідуальні засоби для домашнього використання;

Лікування випадіння волосся в Ужгороді у Клініці естетичної медицини Мирослави Новосільської без гормональне, тому ефект після лікування залишається та відсутній синдром відміни.

До основних методів лікування випадіння волосся належать:

  • Медикаментозне лікування (призначення вітамінних комплексів при дефіцитах в організмі, вітамінів для стимуляції росту (одним із них є засоби бренду «Oxford Biolabs»));
  • Підбір засобів для домашнього догляду за волоссям (шампуні, лосьйони проти випадіння, для стимуляції росту волосся брендів «Mediceuticals», «Medavita», щітки для бережного розчісування волосся «Spider», «Medavita»);
  • Доглядові професійні процедури проти випадіння волосся та для стимуляції росту волосся;
  • В індивідуальному порядку за необхідності лікар-трихолог може призначити процедури трихопігментації,  плазмотерапії чи мезотерапії та апаратні процедури MILTA HEAD;

Пам’ятайте, що вчасне звернення до трихолога, правильний догляд за волоссям, виконання всіх призначень, допоможуть швидко відновити втрачену густину та збільшити об’єм волосся.

Коли у жінки відновлюється плідність після народження дитини, коли можна завагітніти після пологів?

Здатність жінки знову зачати дитину після пологів залежить від гормону пролактину. Він стимулює утворення грудного молока і, водночас, пригнічує механізми дозрівання яйцеклітин. Відтак, яйники знаходяться у «стані спокою», а зачаття неможливе.

 

Тривалість цього періоду в жінок різна. Після пологів тіло поступово робить спроби відновити плідність. Урешті одна з них закінчиться овуляцією (яка може випереджувати першу після пологів менструацію) – і зачаття знову можливе.

 

Не «натрапити» у цей час на історію з неочікуваною вагітністю можна завдяки симпто-термальному методу розпізнавання плідності. Навчання передбачає від 3-ох індивідуальних онлайн-консультацій (zoom, Viber або ін.) протягом 2-4 місяців, а його кінцевим результатом є усвідомлене (і підтверджене згідно з симпто-термальним методом) розуміння жінкою плідна вона сьогодні, тобто здатна до зачаття, чи ні – щодня, у режимі реального часу, навіть якщо вона годує грудьми і регулярні місячні цикли у неї ще не відновились.

 

Ознайомитись із структурою і тривалістю онлайн-курсу «Відновлення плідності після пологів» запрошую за посиланням:

https://plidnist.com.ua/onlajn-kurs-vidnovlennya-plidnosti-pislya-pologiv/

 

Ілюстрація: фото надано Клінікою естетичної медицини Мирослави Новосільської.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *